Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Leather aesthetics in black - This chair features unadorned clean lines. In its restrained design it is timelessly beautiful, inviting guests to the table with the promise of a comfortable seat. Top-quality finish with a black leather cover from top to bottom gives the Milano chair an exclusive look. Its matt black look enables a range of stylish combinations and adapts harmoniously to modern furnishing concepts while adding a contemporary touch to more traditional furnishing styles.
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 91 cm |
| Larghezza | 47 cm |
| Profondità | 61 cm |
| Peso | 5.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,36 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Nero |
| Details: | massima capacità di carico |
| Catalogo di stampa: | ,, 110 Kg |
| Serie: | Milano |
| Stagione: | Saison1981-1 |
Valutazioni
Accedi