Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This grey chair is a real joy, because it will serve as an upgrade to an extra-plain dining table and is reserved enough to cut a stylish figure in combination with an opulent table, too.
- A versatile chair that combines style and comfort
- Beautifully simple - but with refinements such as the waisted backrest and the decorative cross-stitch seams
- With the cover in a grey vintage leather look and the black legs it's an ideal companion for almost any dining table
- A comfortably rounded, upholstered seat shell and backrest - you won't want to get up
- Practical, especially in the dining area: the coated cover fabric can be wiped with a damp cloth
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 87 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 59 cm |
| Peso | 5.7 kg |
| Volume (imballato) | 0,18 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Grigio, Nero |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, resistenza all'abrasione, smontato |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Rivestimento: 27 kg/m³, Scocca del sedile: Pioppo Legno laminato, Piede / Base:, 120 Kg,, 47 cm, Resistenza all'abrasione: 10000 Martindale |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2018-2 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi