Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Super trendy: this velvet chair with a simple design in an elegant earth tone creates a subtle mood. Thanks to its upholstery and shell shape, the chair is also very comfortable and guarantees long convivial nights having dinner with friends.
- Trendy velvet chair in purist design.
- Due to its size it also fits perfectly into small apartments.
- Lives up to its name: this is how the sophisticated atmosphere of the Upper East Side comes into every home.
- The upholstery makes it look almost like a small armchair, matching the dining table as well as the bedroom or living room.
- The cover looks very chic, but is extremely easy to care for and robust.
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 85.5 cm |
| Larghezza | 49 cm |
| Profondità | 55 cm |
| Peso | 6.7 kg |
| Volume (imballato) | 0,18 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, smontato |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Rivestimento: 30 kg/m³, Scocca del sedile: Legno laminato, Piede / Base:, 120 Kg,, 47 cm |
| Serie: | East Side |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2019-1 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi