Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Super trendy: this velvet chair with a simple design in an elegant grey tone creates a subtle mood. Thanks to the upholstery and shell shape, the chair is also very comfortable and guarantees long convivial dinner evenings with friends.
- Velvet chair with simple design for the dining room, living room or study.
- Provides a discreet and stylish furnishing feeling in the Upper East Side style.
- Grey is an all-rounder in the interior and goes well with patterns, pastel colours and many interior styles.
- Due to the comfortable upholstery it can also be used as a mini armchair.
- Available in other colours.
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 84 cm |
| Larghezza | 48 cm |
| Profondità | 57 cm |
| Peso | 6 kg |
| Volume (imballato) | 0,09 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Grigio |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, smontato |
| Catalogo di stampa: | copertina: 100 %, rivestimento: 30 kg/m³, sede: Legno laminato, piede / base:, 120 Kg,, 48 cm |
| Serie: | East Side |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2019-1 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi