Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Surprise your guests with a champagne cooler of a special kind. This ornament for the table is a joy to look at. And the bowl made of cold-retaining aluminium filled with crackling ice cubes is truly a stylish backdrop for a Veuve Clicquot. Surrounded by twelve long-stemmed glasses, the champagne cooler invites you to drink a toast on very special days.
- XL champagne cooler: this elegant accessory for any celebration measures 38 x 61 x 61 centimetres (H/W/D)
- Two-in-one wine cooler: the voluminous bowl of ice is surrounded by an elegant ring on which 12 glasses can be suspended
- A decorative serving option: drinks and glasses form an ensemble that quickly becomes the focal point of the celebration
- A must-have for champagne lovers: a fine drink is best enjoyed iced and in style
- Convertible: as an alcohol-free variant you can use the wine cooler to serve smoothies and fruit juices
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 36 cm |
| Larghezza | 60 cm |
| Profondità | 60 cm |
| Peso | 10.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,27 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Bar, Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Argento |
| Details: | quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | , 22000 ml |
| Speciali: | Deals, In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison2018-2 |
| Topic: | Christmas |
| Calendario di marketing: | Giugno, Dicembre |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi