Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The “Fluid Realities” collection is the result of KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. With its eye-catching, colorful legs in geometric blocks of color, this desk becomes a dynamic focal point that adds a vibrant and inspiring atmosphere to any room. The sleek, dark tabletop provides ample space for laptops, documents and creative projects, while the harmonious combination of futuristic design and practical functionality creates the perfect setting for productive work. A must-have for modern home offices or creative studios.
- Large desk with colorful legs, 73 x 200 x 90 centimeters (H/W/D)
- The table legs in geometric color blocks make an exciting design statement and add dynamism to the room
- The futuristic color concept makes the desk an inspiring focal point in the home office or studio
- The dark, glossy tabletop offers plenty of space for laptops, documents and creative projects
- The fusion of Karim Rashid's iconic style and functional clarity is evident in every detail
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 73 cm |
| Larghezza | 200 cm |
| Profondità | 90 cm |
| Peso | 81.5 kg |
| Volume (imballato) | 1,01 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Policromo |
|---|---|
| Details: | massima capacità di carico, piano, smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Pannelli di fibre a media densità, Tavolo: Pannelli di fibre a media densità, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, 18 mm, 100 Kg, |
| Speciali: | Karim Rashid |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Pop |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi