Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The “Fluid Realities” collection is the result of KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. With its geometrically designed, colorful legs, this desk is a captivating eye-catcher that lends any room a lively, creative atmosphere. The high-quality, dark table top, combined with an easy-care glass top, offers generous space for laptops, notes and artwork. A masterpiece that combines futuristic elegance and sophisticated function in an inspired design - ideal for home offices or studios that exude clean lines and creative energy.
- Large desk with colorful legs, 73 x 200 x 90 centimeters (H/W/D)
- The table legs in geometric color blocks make an exciting design statement and add dynamism to the room
- The futuristic color concept makes the desk an inspiring focal point in the home office or studio
- The dark tabletop with an additional, easy-care glass top offers plenty of space for laptops, documents and creative projects
- The fusion of Karim Rashid's iconic style and functional clarity is evident in every detail
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 73 cm |
| Larghezza | 200 cm |
| Profondità | 90 cm |
| Peso | 116.9 kg |
| Volume (imballato) | 1,13 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Policromo |
|---|---|
| Details: | massima capacità di carico, piano, smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Pannelli di fibre a media densità, Tavolo: Pannelli di fibre a media densità, Vetro Vetro di sicurezza temperato, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, 18 mm, 100 Kg, |
| Speciali: | Karim Rashid |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Pop |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi