Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The furniture in our Brighton collection exudes the charm of the 1950s in a modern and stylish way. Characteristic wood grains and vertical front structures bring natural warmth and a dynamic look to your home. The handle-free front with practical push-to-open function ensures a clear, elegant overall appearance and comfortable handling in everyday use. Thanks to well-designed, flexible storage space, the pieces are not only visual highlights, but also real organisational talents. The matching desk perfectly rounds off the ensemble – with two drawers for writing utensils, technology or documents, it becomes a stylish workplace. Whether in the living area, bedroom or home office: with a simple chair and decorative accessories such as a table lamp or vase, you can effortlessly create a harmonious look.
- Modern desk in oak look with two drawers, 80 x 121 x 54.5 centimetres (H/W/D)
- With its clean lines and textured slatted fronts, this table brings stylish retro flair and dynamism to any interior
- Veneered oak characterises the desk with authentic wood grain and natural warmth
- Documents and writing utensils can be elegantly stored in two drawers with a practical push-to-open function
- Ideally placed in the living room or bedroom, the desk becomes a stylish home office or creative zone
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 80 cm |
| Larghezza | 121 cm |
| Profondità | 54.5 cm |
| Peso | 39.5 kg |
| Volume (imballato) | 0,21 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Ufficio |
|---|---|
| Colore: | Écru |
| Details: | massima capacità di carico, push-to-open, regolabile in altezza, smontato |
| Catalogo di stampa: | Corpo: Quercia Pannelli di fibre a media densità, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, Frontale del cassetto: 2 x Quercia Pannelli di fibre a media densità, Mensola:, 100 Kg,, |
| Serie: | Brighton |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi