Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
An elegant tilting shoe cupboard in a modern design - This shoe cupboard has been made of powder-coated sheet steel and provides lots of space for your shoes in its five compartments. The shoe cupboard is purist, smartly designed and confident – just like our Design & the City trend world. Smart young-timer furniture with striking geometrical lines, presenting a trend show without ornamentation for fans of clean-lined design. White and black are the basic colours of creative living with furniture in the 21st century. Design: Giorgio Cavallo.
- Smarter Stauraum! Hoher und besonders flacher weißer Schuhschrank mit fünf praktischen Kippfächern
- Ruckzuck aufgeräumt, auch wenn man nicht viel Platz hat, denn Caruso ist nur 14 Zentimeter tief
- In den Kippfächern verschwinden je nach Schuhgröße und -modell mindestens 10 Paar Schuhe. Bye-bye, Unordnung!
- Einrichtungstipp: Montieren Sie für einen einheitlichen Look im Flur mehrere Schuhkipper in einer Reihe
- Weitere Größen- und Farbvarianten erhältlich
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 169.5 cm |
| Larghezza | 50 cm |
| Profondità | 15 cm |
| Peso | 15.5 kg |
| Volume (imballato) | 0,22 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Corridoio |
|---|---|
| Colore: | Bianco |
| Details: | massima capacità di carico, montato, verticale |
| Catalogo di stampa: | , per fissaggio a parete, 15 Kg, |
| Serie: | Caruso |
| Speciali: | In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison1981-1 |
Valutazioni
Accedi