Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
An elegant tilting shoe cupboard in a modern design - This shoe cupboard has been made of powder-coated sheet steel and provides lots of space for your shoes in its five compartments. In an elegant silver look with an interesting pattern. The shoe cupboard is purist, design-oriented and confident: just like our Design & the City trend world. Here smart young-timer furniture with striking geometrical lines presents a trend show without ornamentation for fans of clean-lined design. Creative living with furniture for the 21st century. Design: Giorgio Cavallo.
- Design: Giorgio Cavallo
- Restrained design
- Simple to apply to the wall
- A match for many furnishing styles
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 169 cm |
| Larghezza | 50 cm |
| Profondità | 13.5 cm |
| Peso | 11 kg |
| Volume (imballato) | 0,14 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Corridoio |
|---|---|
| Colore: | Argento |
| Details: | massima capacità di carico, montato, verticale |
| Catalogo di stampa: | , per fissaggio a parete, 15 Kg, |
| Serie: | Caruso |
| Speciali: | In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison1981-1 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi