Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
What a gem for wall decoration. Treat yourself to this pretty wall shelf in radiant blue as a real designer piece! It is part of the “Fluid Realities” collection, KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. He is one of the most influential designers of our time. His signature is characterized by an iconic design language and visionary aesthetics. The exclusive designer furniture and designer lamps from the KARE x Karim Rashid collaboration combine futuristic elegance with functional clarity.
- Blue wall shelf with organically shaped door, 85 x 91 x 32 centimeters (H/W/D)
- Creative design from the hand of star designer Karim Rashid designed exclusively for KARE Design
- Closed shelf with storage space for living room, hallway or bedroom
- The fronts made of dimensionally stable MDF panels ensure pleasant room acoustics thanks to the textile cover as a sound absorber
- This designer shelf adorns every modern home as a stylish wall object
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 85 cm |
| Larghezza | 91 cm |
| Profondità | 32 cm |
| Peso | 17.9 kg |
| Volume (imballato) | 0,36 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Blu |
|---|---|
| Details: | massima capacità di carico, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Pannelli di fibre a media densità, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, 20 Kg, |
| Serie: | Dream Drop |
| Speciali: | In magazzino, Karim Rashid |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Pop |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi