Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A shelf unit like a letter case - the asymmetrically arranged compartments and shelves are an invitation to creative decorative arrangements. Decorated with many different plants, the steel shelf becomes a trendy indoor jungle. But the Loft shelf unit is also the ideal stage for decorative objects, books and treasured collectibles. Available in different sizes.
- Black steel shelving unit in a designer look with anthracite-coloured glass shelves
- Thanks to interestingly arranged compartments and the cool material mix of steel and glass, a basic for the loft, industrial or classic style: with its reduced look the shelving
- adapts to any furnishing style.
- Why not show what you've got? Open shelves make rooms more homely.
- Harmonious in front of dark walls, exciting with strikingly patterned wallpapers and neat in front of a white background.
- Also available as a half-height shelf unit.
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 195 cm |
| Larghezza | 115 cm |
| Profondità | 30 cm |
| Peso | 36.3 kg |
| Volume (imballato) | 0,34 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno, Ufficio |
|---|---|
| Colore: | Nero |
| Details: | massima capacità di carico, montato in modo permanente, piano, smontato |
| Catalogo di stampa: | Mensola: 10 Stück Vetro Vetro di sicurezza temperato, Mensola:, Mensola: 10 Kg,, 5 mm, |
| Serie: | Loft |
| Speciali: | US-Fit |
| Stagione: | Saison2019-1 |
| Topic: | Home Office |
| Calendario di marketing: | Settembre |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi