Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Geometry meets design art - this shelf brings movement to any living concept. With staggered compartments and a sculptural look, it creates exciting accents on the wall and skillfully plays with proportions. A real showcase for favorite books or stylish coffee table books. Particularly effective in modern interiors, combined with muted wall colors, clean lines or statement lights. Also a real highlight as a free-standing room divider. Function meets aesthetics - a piece of furniture that brings both order and expression into the home.
- Modern shelf made of solid wood in brown, 173 x 56.5 x 35 centimeters (H/W/D)
- The unusual, geometric shape makes the bookcase a visual highlight in the living area
- Offers exceptional storage space and skillfully showcases your favorite books
- Made of lacquered solid mango wood, which impresses with its stability, characteristic grain and warm appearance
- A handcrafted unique piece made from FSC® C149863 certified wood
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 172 cm |
| Larghezza | 56 cm |
| Profondità | 35 cm |
| Peso | 17 kg |
| Volume (imballato) | 0,54 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Marrone, Écru |
| Details: | FSC® C149863 zertifiziertes Holz, fatto a mano, massima capacità di carico, montato, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | mensola: Mango Legno vergine, 50 Kg,,,, |
| Serie: | Cubes Balance |
| Speciali: | Deals, In magazzino, Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Tendenze: | Cosy Living |
| Tendenze 2: | Cosy – Lounge |
Valutazioni
Accedi