Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Who needs conventional shapes when you can have the lively character of this stair-like room divider instead? Even more so when the practical half-height shelving can be placed against the wall as well as in the middle of the room. With the Zig-Zag shelving unit, you create structure and at the same time set exciting contrasts - not only in the bookshelf, but also in the entire room.
- A unique piece: the striking grain of the solid wood makes the shelf unit an unmistakable one-of-a-kind
- Room divider: open on both sides, the shelving can be placed anywhere in the room and visually divides it
- Fresh design: the alternating alignment of the compartments to the right and left lends the free-standing shelving real liveliness.
- Extendable: several units next to each other complement each other to create a generously dimensioned shelving landscape
- Universally applicable: whether living or sleeping, eating or working, the Zick Zack wooden shelving adorns any room
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 150 cm |
| Larghezza | 60 cm |
| Profondità | 30 cm |
| Peso | 18.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,39 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno, Ufficio |
|---|---|
| Colore: | Marrone, Écru |
| Details: | massima capacità di carico |
| Catalogo di stampa: | Mango Legno vergine, Mensola: 15 Kg, 25 Kg |
| Serie: | Authentico |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison1981-1 |
| Topic: | Home Office |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi