Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This money box not only brings loose change into play, but also good humour: the casually reclining pig with golden details is a humorous eye-catcher with functional added value. Whether on a shelf, on your desk or in the hallway – as a decorative object, this relaxed piggy bank scores points with its charm and style. It is particularly effective in modern interiors, combined with black and white elements, pop colour accents or clean design. Ideal for anyone who doesn't want to give up a wink of humour when saving – funny, decorative and simply irresistibly chilled.
- Original piggy bank in pink, 27 x 16 x 24.5 centimetres (H/W/D)
- This charming piggy bank impresses with its relaxed pose and golden details
- Pigs symbolise luck and prosperity – perfect for saving for small or big wishes
- Whether on a shelf, desk, sideboard or windowsill, this money box is a cute eye-catcher
- Rich in detail and made from durable polyresin
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 27 cm |
| Larghezza | 16 cm |
| Profondità | 24.5 cm |
| Peso | 1.25 kg |
| Volume (imballato) | 0,11 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Color oro, Rosa |
|---|---|
| Speciali: | US-Fit |
| Stagione: | Saison2017-1 |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
| Calendario di marketing: | Marzo, Aprile |
Valutazioni
Accedi