Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A touch of humor for the dinner table - this playful set adds a stylish spice to every meal. The small ceramic figurines combine functionality with original design and bring character to the dining table. While the glossy finish fits harmoniously into any table setting, the charming dwarf motif provides an unexpected eye-catcher. Whether as a fun gift for design fans or as a decorative detail in your own kitchen - these spice dispensers set accents with tongue-in-cheek elegance.
- Set of 2 salt and pepper shakers gnomes in gold and silver, 8 x 5 x 4 centimeters (H/W/D)
- This charming salt and pepper shaker set in gnome shape brings humorous character to the dining table
- In elegant gold and silver, the duo sets glamorous accents in any kitchen or dining room
- The detailed workmanship makes the spice shakers more than just functional, fun decorative elements
- Made of high-quality ceramic, the shakers are durable, easy to clean and ideal for everyday use
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 8 cm |
| Larghezza | 5 cm |
| Profondità | 4 cm |
| Peso | 0.08 kg |
| Volume (imballato) | 0,10 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Argento, Color oro |
|---|---|
| Details: | dipinti a mano, fatto a mano, ogni pezzo unico, quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | , ,, 19 ml, |
| Serie: | Zwerg |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Topic: | Christmas, Fathers Day, Mothers Day |
Valutazioni
Accedi