Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Blue Marlin is an extremely high-quality and robust outdoor collection. The frame is made of moisture-resistant plywood with a phenolic resin coating and double-sealed cut edges. Weatherproof straps and open-pored, quick-drying foams ensure optimum seating comfort and protection against moisture. All materials are specially selected for outdoor use - either waterproof sealed or made of stainless steel for maximum durability. These outdoor sofas are made for design lovers who want durable, stylish furniture to enjoy their patio and garden.
- Modern outdoor lounger without cover, 68 x 180 x 120 centimeters (H/W/D)
- High-quality garden furniture that is weatherproof for long-lasting protection of the interior
- The minimalist design and rounded shapes characterize this two-seater for outdoors as a designer piece
- This récamière for terrace and garden is available in numerous upholstery fabrics
- All cover fabrics are chlorine and salt water resistant
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 68 cm |
| Larghezza | 180 cm |
| Profondità | 120 cm |
| Peso | 43 kg |
| Volume (imballato) | 1,64 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Outdoor, Soggiorno |
|---|---|
| Details: | Gartenmöbelsortiment, altezza del sedile, fatto a mano, massima capacità di carico, molla Bonell, montato, wasserabweisend |
| Catalogo di stampa: | copertina:, sede: Gommapiuma, cremagliera:, copertina:, 140 Kg,,, 33 cm, |
| Serie: | Blue Marlin |
| Speciali: | In magazzino, Studio Divani Outdoor |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi