Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Two artistic glass pictures combine geometric shapes with harmonious colors, bringing modern retro charm to any wall. Whether individually as subtle highlights or side by side as a harmonious duo, the set adds lively accents to living rooms, hallways, or workspaces. The clear, sharp image on high-quality ESG safety glass ensures a brilliant look and an elegant surface. Thanks to pre-mounted hangers, the frameless works of art can be hung quickly and easily. They are particularly effective when displayed against neutral walls or combined with vintage-style furniture.
- Set of 2 colorful glass pictures in retro style, each measuring 40 x 30 x 0.4 centimeters (H/W/D)
- Two artistic muses, geometric shapes, and harmonious colors exude modern retro vibes
- The set of two pictures can be placed individually or as a harmonious ensemble
- Sharp image printed on ESG safety glass – a high-quality eye-catcher
- Thanks to the pre-mounted hooks, the frameless wall pictures are easy to install
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 40 cm |
| Larghezza | 30 cm |
| Profondità | 0.4 cm |
| Peso | 1.2 kg |
| Volume (imballato) | 0,08 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Policromo |
|---|---|
| Details: | orizzontale |
| Catalogo di stampa: | Immagine:, Parte frontale: 4 mm Vetro Vetro di sicurezza temperato, per fissaggio a parete |
| Serie: | Muse |
| Speciali: | In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi