Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Delicate shades of brown, beige and gray merge to create a fascinating work of art that exudes calm and character. The hand-painted composition on canvas adds texture to any wall and creates stylish accents in modern and minimalist rooms. The picture looks particularly beautiful above a simple sofa, combined with accessories in natural tones or metallic details. Canvas pictures like this are perfect for enlivening large areas and creating individual style worlds. In hallways, bedrooms or living areas, it effortlessly creates an ambience full of urban elegance.
- Large canvas picture with artistic motif in brown, 90 x 120 x 3.5 centimeters (H/W/D)
- The mural inspires with organic shapes in warm brown tones and accents in grey and beige
- Placed above the bed, in the living area or in the hallway, it creates an artistic, natural ambience
- Artfully painted by hand on a high-quality canvas and stretched on a solid wood frame
- Picture hooks are already mounted on the back for easy wall mounting
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 90 cm |
| Larghezza | 120 cm |
| Profondità | 3.5 cm |
| Peso | 2.85 kg |
| Volume (imballato) | 0,06 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Corridoio, Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | Montagematerial, Teilweise Handarbeit, ogni pezzo unico, verticale |
| Catalogo di stampa: | immagine:, telaio: Abete rosso Legno vergine, :, per fissaggio a parete,,, |
| Serie: | Shadows |
| Speciali: | In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi