Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Artistic geometry for your walls: this set of three framed pictures combines clear shapes with vibrant colours, bringing lively dynamism to your interior. The geometric motifs are modern, playful and stylish at the same time – perfect for filling rooms with energy and expressiveness. Whether arranged individually or presented as a harmonious ensemble, the prints create effective accents that provide variety and inspiration. The light wood-effect frame subtly complements each motif and makes the set versatile and easy to combine. Thanks to the pre-mounted hooks, wall design is uncomplicated, creative and can be done in no time at all.
- Set of 3 framed pictures with geometric designs, each measuring 40 x 30 x 3 centimetres (H/W/D)
- With geometric shapes and vibrant colours, the pictures bring colourful dynamism to your interior
- The set of 3 pictures can be placed individually or as a harmonious ensemble in any room
- The light wood-effect frame harmoniously complements each piece of art
- Picture hooks are already mounted on the back for easy wall mounting
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 40 cm |
| Larghezza | 30 cm |
| Profondità | 3 cm |
| Peso | 1.65 kg |
| Volume (imballato) | 0,07 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Policromo |
|---|---|
| Details: | verticale |
| Catalogo di stampa: | Stampa dell'immagine: Carta, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, Telaio: Pannelli di fibre a media densità, per fissaggio a parete, utilizzabile in piedi |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Topic: | Wild Summer |
Valutazioni
Accedi