Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This picture frame is the perfect blend of modern design and classic elegance. The striking black edges combined with the eye-catching check pattern give any picture or artwork a classy frame. Ideal for a stylish presentation of photographs or illustrations, this frame brings character and structure to any interior. Whether on a shelf, sideboard or wall - in combination with minimalist furniture or an eclectic interior design style, it becomes a visual highlight that artfully accentuates special moments.
- Patterned picture frame in black and white, 23.5 x 18.4 x 2.1 centimeters (H/W/D)
- The frame impresses with its dynamic shape and classic chessboard pattern
- An original eye-catcher on the wall or on sideboards and chests of drawers
- Perfect for art prints or personal photos to showcase memories in style
- Made of dimensionally stable polyresin and crafted by hand with great attention to detail
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 23 cm |
| Larghezza | 18 cm |
| Profondità | 2 cm |
| Peso | 0.55 kg |
| Volume (imballato) | 0,02 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Bianco, Nero |
|---|---|
| Details: | montato, orizzontale e verticale |
| Catalogo di stampa: | Bordo posteriore:, Telaio:, Bordo posteriore:, utilizzabile in piedi, per fissaggio a parete, |
| Serie: | Checker |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Topic: | Fathers Day |
Valutazioni
Accedi