Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A true masterpiece for modern art lovers – this framed glass picture in black and gold makes a powerful statement with its iconic female motif. The stylized depiction of Frida Kahlo combines contemporary glamour with a touch of extravagance. Delicate rhinestones and the golden, delicate frame give the artwork a touch of class. Perfect in combination with minimalist furniture or as an extravagant addition to a glamorous interior, it brings vibrant colors and a very special aura to any room. A statement that transforms the wall into an eye-catcher.
- Framed glass picture with female motif in black and gold, 50 x 40 x 4 centimeters (H/W/D)
- The glass picture shows the iconic Frida Karlo in a modern, glamorous way
- Glittering rhinestones and the slim golden frame add a touch of glamour to this work of art
- Placed above the bed, in the living area, or in the hallway, the glass picture becomes a stylish highlight
- Picture hooks are already mounted on the back for easy wall mounting
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 50 cm |
| Larghezza | 40 cm |
| Profondità | 4 cm |
| Peso | 2.1 kg |
| Volume (imballato) | 0,02 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Policromo |
|---|---|
| Details: | Teilweise Handarbeit, orizzontale |
| Catalogo di stampa: | Stampa dell'immagine: Carta, Parte frontale: Vetro Vetro di sicurezza temperato, Bordo posteriore:, Telaio:, Elementi decorativi: Vetro, per fissaggio a parete, utilizzabile in piedi, |
| Serie: | Muse |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi