Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This cutlery set brings a touch of timeless elegance to the table. The sweeping lines and delicate embellishments lend every place setting a stylish touch that harmonises with everything from classic grace to modern simplicity. Made from chrome-plated stainless steel, the ensemble impresses not only with its durable quality but also with its pleasant feel. Whether for a festive dinner or an everyday meal, the set always makes a brilliant impression. It is particularly effective when combined with simple ceramics or elegant glass accents.
- Elegant, 16-piece cutlery set made of chrome-plated stainless steel in silver
- The cutlery impresses with its curved design and elegant embossing
- Comfortable to hold and made of sturdy, chrome-plated stainless steel
- This set consists of four forks, four knives, four soup spoons and four teaspoons
- For a long service life, we recommend cleaning by hand. Not microwave safe
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 25 cm |
| Larghezza | 14.2 cm |
| Profondità | 6 cm |
| Peso | 1.43 kg |
| Volume (imballato) | 0,03 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Argento |
| Details: | non adatto per micro onde |
| Catalogo di stampa: | , |
| Serie: | Besteck |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi