Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This stylish swivel armchair brings fresh energy and stylish comfort to any home. The practical 360° swivel function makes it a flexible all-rounder for the living room or home office, while the generous backrest, comfortable armrests and soft upholstery ensure hours of relaxation. The steel base in clear black ensures stability and rounds off the modern design. With its vibrant color, the armchair sets lively accents in minimalist or Scandinavian interiors and goes perfectly with dark wood or natural tones that underline its radiant presence.
- Swivel armchair with bouclé cover in yellow, 100 x 76 x 81 centimeters (H/W/D)
- Stylish lounge chair with practical 360° swivel function for the living room or home office
- Maximum comfort thanks to the generous backrest, armrests and soft seat upholstery
- The black base is made of sturdy steel and creates a harmonious contrast
- The bouclé cover in sunny yellow adds lively accents and blends perfectly into modern, cheerful interiors
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 100 cm |
| Larghezza | 76 cm |
| Profondità | 81 cm |
| Peso | 16.3 kg |
| Volume (imballato) | 0,55 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Giallo |
|---|---|
| Details: | altezza del sedile, fatto a mano, girevole, massima capacità di carico, resistenza all'abrasione, smontato |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Scocca del sedile: Pannello di particelle, Piede / Base:, Rivestimento: 24 kg/m³, 110 Kg,, 360 °,, 46 cm, 20000 Martindale |
| Serie: | Mimi |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi