Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This stylish swivel armchair in mocha brown exudes cozy elegance and maximum comfort. The 360° swivel function makes it a practical highlight for the living room or home office, while the generous backrest, comfortable armrests and soft upholstery ensure hours of relaxation. The steel base in trendy greige provides stability and harmonizes perfectly with the color of the bouclé upholstery. In combination with natural wooden furniture or subtle shades of gray, the armchair lends any room an elegant, modern look. Ideal for a cozy yet sophisticated ambience
- Swivel armchair with bouclé cover in brown, 100 x 76 x 81 centimeters (H/W/D)
- Stylish lounge chair with practical 360° swivel function for the living room or homeoffice
- Maximum comfort thanks to the generous backrest, armrests and soft seat upholstery
- The base in modern greige is made of robust steel and ensures stability
- The bouclé cover in a cool mocha shade goes perfectly with classic or earthy furnishing styles
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 100 cm |
| Larghezza | 76 cm |
| Profondità | 81 cm |
| Peso | 16.3 kg |
| Volume (imballato) | 0,54 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Grigio |
| Details: | altezza del sedile, fatto a mano, girevole, massima capacità di carico, resistenza all'abrasione, sede, smontato |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Scocca del sedile: Pannello di particelle, Piede / Base:, Rivestimento: 24 kg/m³, , 110 Kg,, 360 °,, 46 cm, 20000 Martindale |
| Serie: | Mimi |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi