Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Ready for a luxurious journey through time? The Lounge swivelling armchair with its cosy egg-shaped seat and the elegant combination of genuine walnut and black leather-look cover catapults those who look at it into the Swinging Sixties with verve. But also back to the present time again - because this sophisticated design is one that lasts.
- Welcome to the club!
- A focal point in the living room
- Cosiness can look as stylish as this
- The latest variant of a precious classic of furniture design in the Sixties style
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 106 cm |
| Larghezza | 82 cm |
| Profondità | 73 cm |
| Peso | 25 kg |
| Volume (imballato) | 0,53 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Marrone, Nero |
| Details: | girevole, massima capacità di carico, smontato |
| Catalogo di stampa: | Armazón:, Corpo: Noce Pannelli di fibre a media densità, Copertina:, Scocca del sedile:, Rivestimento: 32 kg/m³, 110 Kg, 360 °, |
| Serie: | Lounge |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2018-1 |
| Calendario di marketing: | Aprile |
Valutazioni
Accedi