Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The Ellie swivel armchair adds a stylish touch to any room. With its 360° swivel function, it blends effortlessly into different environments and brings movement to any interior. The mottled cover creates a sophisticated look and blends harmoniously into a wide variety of interiors. Compact and comfortable, the armchair is ideal as a highlight in the living room, at the desk or in the dressing area. The velvety soft fabric and pleasant upholstery offer maximum comfort. Ellie looks particularly good in combination with clean lines and natural materials.
- Comfortable swivel armchair in dark blue, 81 x 76 x 81.5 centimetres (H/W/D)
- The armchair with practical 360° swivel function can be flexibly integrated into a wide variety of living area
- The mottled cover in dark blue blends harmoniously into modern, classic or maritime living styles
- Ideal as an accent chair in the living room, at the desk or in the dressing area thanks to its compact dimensions
- The comfortable upholstery of the seat and the velvety soft cover create maximum seating comfort
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 81 cm |
| Larghezza | 76 cm |
| Profondità | 81.5 cm |
| Peso | 18.5 kg |
| Volume (imballato) | 0,53 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Blu |
|---|---|
| Details: | altezza del sedile, girevole, massima capacità di carico, montato, resistenza all'abrasione, sede |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Rivestimento: 24 kg/m³, Scocca del sedile: Pannello di particelle, Piede / Base:, , 110 Kg, 360 °C,, 44 cm, 80000 Martindale |
| Serie: | Ellie |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi