Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A stylish all-rounder with charisma: this swivel armchair combines modern design with maximum comfort and adapts effortlessly to different living areas thanks to its compact shape. The high-quality upholstery ensures a pleasant sitting experience - ideal for relaxed reading evenings, creative time-outs at the desk or as a sophisticated eye-catcher in the dressing area. The elegant metal base adds a sophisticated touch and allows flexible movement thanks to the 360° function. Particularly effective in combination with cozy rugs, minimalist side tables or as a contrast to clean lines. A favorite piece that combines function and style in a charming way.
- Comfortable swivel armchair in beige, 83.8 x 80.7 x 83 centimetres (H/W/D)
- The armchair with practical 360° swivel function can be flexibly integrated into a wide variety of living areas
- Impresses with its high-quality textured cover in timeless beige and the shiny, modern base made of robust steel
- Ideal as an accent chair in the living room, at the desk or in the dressing area thanks to its compact dimensions
- The comfortable upholstery of the seat and the soft cover create maximum seating comfort
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 86 cm |
| Larghezza | 84 cm |
| Profondità | 89 cm |
| Peso | 18 kg |
| Volume (imballato) | 0,30 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Beige |
|---|---|
| Details: | altezza del sedile, girevole, massima capacità di carico, smontato |
| Catalogo di stampa: | Armazón:, Copertina: 100 %, Rivestimento: 25 kg/m³, 110 Kg, 360 °,, 46 cm |
| Serie: | Cosy |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Calendario di marketing: | Agosto, Settembre |
Valutazioni
Accedi