Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Gentle movement meets Scandinavian charm - this rocking armchair brings a relaxed lounge flair to any interior. With its harmonious natural tone, which is warm and unobtrusive, it can be combined in a variety of ways - whether with clean white tones, soft pastels or rustic wood. The curved shape and gently swaying runners ensure a pure sense of well-being - perfect for reading corners, bedrooms or as an eye-catcher in the living room. Its understated elegance makes it a stylish haven of peace and invites you to slow down. It looks particularly harmonious with a soft cushion mix or a side table made of light wood - creating a stylish retreat with personality.
- Comfortable rocking chair with pattern in black and white, 80 x 89 x 103 centimeters (H/W/D)
- This armchair impresses with its fluffy bouclé cover with a lively pattern in contrasting black and white
- Subtle details made of high-quality solid oak lend a natural look
- The fine frame with a matt black finish is made of robust steel
- The comfortable upholstery of the seat and the armrests create maximum seating comfort
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 82.6 cm |
| Larghezza | 89 cm |
| Profondità | 105.5 cm |
| Peso | 25.7 kg |
| Volume (imballato) | 0,50 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Bianco, Nero |
|---|---|
| Details: | Nosagunterfederung, altezza del sedile, massima capacità di carico, resistenza all'abrasione |
| Catalogo di stampa: | copertina: 100 %, : Pannello di particelle, piede / base: Quercia Legno vergine, piede / base:, rivestimento: 28 kg/m³ Gommapiuma, rivestimento:, 110 Kg, 48 cm, 100000 Martindale |
| Serie: | Kyle |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi