Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Scandinavian charm meets luxurious comfort: this recliner combines elegant restraint with stylish details. The fluffy cover in a light natural shade invites you to lean back and lends the room a homely lightness. Armrests with genuine leather add a touch of elegance, while the sturdy oiled oak frame with its expressive grain adds warmth and character. Whether as a favorite spot in the living room, a stylish haven of peace in the bedroom or a high-quality statement in the reading area - this designer piece of furniture fits perfectly with modern, natural and minimalist living concepts. Ideal for combining with soft plaids, light-colored rugs and natural materials.
- Fluffy recliner in white with leather and wood details, 75 x 68 x 85 centimeters (H/W/D)
- With its fluffy cover in cream and white, this recliner is a cozy highlight in any interior
- Armrests covered with genuine cowhide add a luxurious, timeless accent
- The simple frame made of oiled solid oak impresses with its robustness and striking grain
- A homely addition to the sofa area in the living room and a real favorite anywhere else too
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 75 cm |
| Larghezza | 68 cm |
| Profondità | 85 cm |
| Peso | 15 kg |
| Volume (imballato) | 0,45 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Beige |
| Details: | resistente alla luce, resistenza all'abrasione, solidità allo sfregamento, test della sigaretta superato |
| Catalogo di stampa: | Armazón: Quercia Legno vergine, Copertina:, Rivestimento: Gommapiuma, Pelle di bue, 100000 Martindale, 5, 5, |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Cosy Living |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature |
| Calendario di marketing: | Marzo |
Valutazioni
Accedi