Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A touch of chalet flair meets urban style: this armchair impresses with its fluffy surface in soft natural tones and an organic silhouette that immediately radiates comfort. The slim black metal base contrasts excitingly with the soft feel and creates a sense of visual lightness. Whether as an elegant accent in the living room, next to the dressing table in the bedroom, or as a casual reading chair, this gem is sure to attract attention. The upholstered seat and flexible base promise relaxed lounging in style. The design is particularly harmonious when combined with warm lighting, wooden elements, or graphic prints.
- Fluffy cocktail chair in beige, 76 x 66 x 73 centimeters (H/W/D)
- The cozy, soft faux fur cover in warm brown tones exudes modern chalet charm
- With its stylish design, it is ideal as an accent chair in the living room, at a desk, or in a dressing area
- The sleek black steel frame provides stability and creates a modern contrast
- The soft padding and elastic strap suspension ensure maximum seating comfort
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 73 cm |
| Larghezza | 76 cm |
| Profondità | 57 cm |
| Peso | 14.1 kg |
| Volume (imballato) | 0,26 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | Elastische Gurtaufhängung, altezza del sedile, massima capacità di carico, resistenza all'abrasione, smontato |
| Catalogo di stampa: | Costruzione del telaio: Pioppo Pannello di particelle, Piede / Base:, Rivestimento: 30 kg/m³, 100 %, 110 Kg, Gambe:, 50 cm, 30000 Martindale, |
| Serie: | Lilja |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
| Calendario di marketing: | Dicembre |
Valutazioni
Accedi