Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This cocktail chair adds a touch of lounge flair to any room: an elegant fabric with a soft mélange in warm earth tones envelops the curved upholstery and creates subtle color effects. The delicate metal base in black lends airy elegance while ensuring reliable stability. Thanks to the generous upholstery and flexible strap suspension, every moment becomes a relaxed pleasure—from a convivial aperitif in the living room to a styling break in the dressing area. As a solo piece next to a wooden side table or in a duo in front of a desk, it makes a stylish statement with guaranteed comfort.
- Modern cocktail chair with mottled upholstery, 68 x 134 x 73 centimeters (H/W/D)
- Impresses with its high-quality textured cover and mottled pattern in warm shades
- With its stylish design, it is ideal as an accent chair in the living room, at a desk, or in a dressing area
- The sleek black steel frame provides stability and creates a modern contrast
- The soft padding and elastic strap suspension ensure maximum seating comfort
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 73 cm |
| Larghezza | 76 cm |
| Profondità | 57 cm |
| Peso | 14.1 kg |
| Volume (imballato) | 0,26 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, resistenza all'abrasione, smontato, sospensione da cinghie elastiche |
| Catalogo di stampa: | Costruzione del telaio: Pioppo Pannello di particelle, Piede / Base:, Rivestimento: 30 kg/m³, 100 %, 110 Kg, Gambe:, 50 cm, 30000 Martindale, |
| Serie: | Lilja |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Calendario di marketing: | Dicembre |
Valutazioni
Accedi