Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A beautifully designed retreat with a style factor: this swivel armchair combines comfort with a touch of mid-century elegance and will quickly become the highlight of any living area. The soft upholstery invites you to sink into it - perfect for relaxing hours with a good book or inspiring conversations over a glass of wine. Thanks to its round silhouette and soft color scheme, it blends harmoniously into both modern and classic interiors. It is particularly effective as an eye-catcher next to a side table with a statement lamp or in front of a charming picture wall. A piece of furniture that combines functionality, a love of design and coziness.
- Modern swivel armchair in green and beige, 88 x 80 x 80 centimeters (H/W/D)
- The armchair with practical 360° swivel function can be flexibly integrated into a wide variety of living areas
- The mix of green textured upholstery and elegant backrest in beige faux leather creates a harmonious look
- Ideal as an accent chair in the living room, at the desk or in the dressing area thanks to its compact dimensions
- The comfortable upholstery of the seat and the soft cover create maximum seating comfort
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 88 cm |
| Larghezza | 80 cm |
| Profondità | 80 cm |
| Peso | 36.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,48 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Verde |
| Details: | altezza del sedile, girevole, massima capacità di carico, resistenza all'abrasione, smontato |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Rivestimento: 28 kg/m³ Gommapiuma, Costruzione del telaio:, Bracciolo:, Piede / Base:, 120 Kg, 360 °C,, 42 cm, 45000 Martindale |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi