Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A piece of seating furniture that impresses with its clear lines and contemporary comfort while exuding a light retro charm. The generous upholstery and inviting seat create an oasis of well-being for relaxing moments. The intense petrol blue sets expressive accents and gives the room a lively depth. It can be perfectly combined with warm wood tones, soft natural fibers or metallic details. The slim, filigree frame ensures lightness and flexibility, allowing the piece of furniture to fit effortlessly into a wide variety of room concepts. Ideal for creating retreats, cozy reading corners or stylish highlights in the living room. An elegant companion that skillfully combines comfort and urban charm.
- Comfortable wing chair with armrests in petrol blue, 108 x 73 x 83 centimeters (H/W/D)
- The generous design and the textured cover in bright shades of blue lend a modern retro touch
- The slim chair legs in black create a modern contrast and are made of robust steel
- Works perfectly as a central eye-catcher in the living and working area
- The high back section, wide armrests and soft upholstery create maximum seating comfort
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 108 cm |
| Larghezza | 73 cm |
| Profondità | 83 cm |
| Peso | 18 kg |
| Volume (imballato) | 0,55 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Blu |
|---|---|
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, resistenza all'abrasione, smontato |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Rivestimento: 30 kg/m³, Costruzione del telaio: Pannello di particelle, Piede / Base:, 110 Kg,, 48 cm, 30000 Martindale |
| Serie: | Arne |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi