Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The Organic tableware series combines flowing, organic shapes with artisanal charm, bringing a natural touch to the table. Made from high-quality ceramic, it is particularly robust, durable, and easy to care for. Whether for everyday use or festive occasions, this tableware combines style with enjoyment and is ideal for presenting food in style and creating special moments in everyday life. The serving plate in muted turquoise adds soft color accents and brings a fresh, Mediterranean touch to the table. Combined with light wood, natural fibers, and subtle metal details, it creates a relaxed, summery look.
- Oval ceramic plate in blue, 4.5 x 24.5 x 24.5 centimeters (H/W/D)
- The organic design creates a unique, handcrafted look and lends natural charm
- In cool turquoise, the deep plate serves various snacks and small dishes in a stylish way
- Made from high-quality ceramic, the tableware is particularly robust and durable
- Dishwasher safe and therefore perfect for everyday use or special occasions
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 4.5 cm |
| Larghezza | 24.5 cm |
| Profondità | 16 cm |
| Peso | 0.42 kg |
| Volume (imballato) | 0,01 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Turchese |
| Details: | lavabili in lavastoviglie |
| Catalogo di stampa: | , |
| Serie: | Organic |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Topic: | Spring Selection |
Valutazioni
Accedi