Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The Kassandra tableware series sets stylish accents on any table with its deep black, dark blue and sophisticated interplay of matt and glossy finishes. The curved lines and fine details give the series an expressive, characterful look. Made from glazed ceramic, it is not only visually appealing, but also suitable for everyday use - microwave-safe and dishwasher-safe. Ideal for stylish dinner settings or a morning coffee moment. Combined with linen textiles and minimalist glasses, it creates a harmonious, modern overall look with plenty of personality.
- Large ceramic plate in black and dark blue, 3 x 31.8 x 31.8 centimetres (H/W/D)
- The Kassandra range sets urban accents with dark shades and a contrast of matt and glossy finishes
- The organic shape and fine details create a unique, handcrafted look
- Made from high-quality, glazed ceramic and a unique hand-painted piece
- Suitable for dishwasher and microwave -perfect for everyday use or special occasions
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 3 cm |
| Larghezza | 31.8 cm |
| Profondità | 31.8 cm |
| Peso | 1.4 kg |
| Volume (imballato) | 0,03 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Cucina |
|---|---|
| Colore: | Nero |
| Details: | adatto per micro onde, dipinti a mano, lavabili in lavastoviglie, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | , ,,, |
| Serie: | Kassandra |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-1 |
Valutazioni
Accedi