Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Mix and match – the Colorino porcelain tableware range offers beautiful colours that can be combined with each other to create a harmonious look. In addition to this flat plate, you will find bowls, plates and mugs in green, red and yellowish-brown to suit modern interior styles. The size and design of the brown plate allow it to be used as a decorative bowl, too.
- Large, flat plate made of porcelain in brown-yellow, 4 x 30 x 30 cm (H/W/D)
- This modern dinner plate adds a splash of colour to the dining table
- It comes in a stylish ceramic look, but is made of durable porcelain
- Versatile, because it can also be used as an underplate or fruit bowl
- A practical all-rounder that is microwave and dishwasher safe
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 4 cm |
| Larghezza | 30 cm |
| Profondità | 30 cm |
| Peso | 1.22 kg |
| Volume (imballato) | 0,05 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Cucina |
|---|---|
| Colore: | Giallo, Marrone |
| Details: | adatto per micro onde, lavabili in lavastoviglie |
| Catalogo di stampa: | , , |
| Serie: | Colorino |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-1 |
| Calendario di marketing: | Giugno, Agosto |
Valutazioni
Accedi