Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
An olive tree in the interior creates a Mediterranean flair and timeless elegance. This ornate plant with lifelike olives is a green highlight in any room. Thanks to its ease of care, it will retain its lively appearance for years to come. The tree can be wonderfully integrated into spacious living rooms or as an eye-catcher in reception areas and the black pot perfectly rounds off the elegant overall look.
- Large artificial olive tree, 120 x 50 x 50 centimeters (H/W/D)
- With authentic olives for a Mediterranean flair
- Artificial plants create a natural atmosphere in any room
- The decorative plant sits in a black pot
- Artificial plants are easy to care for and retain their shape and color for years
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 120 cm |
| Larghezza | 50 cm |
| Profondità | 50 cm |
| Peso | 4.25 kg |
| Volume (imballato) | 0,03 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Verde |
|---|---|
| Serie: | Deko Pflanze |
| Speciali: | In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison2022-2 |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
Valutazioni
Accedi