Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Seating with character! This charming upholstered bench in vibrant pink sets playful accents and brings a breath of fresh air to any interior. The velvety-glossy surface and the artistic woven structure create an exciting feel and a luxurious look. Perfect as a stylish addition in the entrance area, as a chic shelf at the foot of the bed or as a trendy splash of color in the living room. Combined with gold or natural tones, it creates a harmonious overall look with a modern flair.
- Woven bench in pink and black, 42 x 66 x 40 centimeters (H/W/D)
- The velvety soft cover in bright pink makes a powerful statement and is ideal for modern and colorful living styles
- The elegant wickerwork structure gives the bench a unique look with a modern, dynamic touch
- Flexible use - as a cozy seat or as a stylish shelf
- The subtle black legs provide a clear contrast and are made of robust steel
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 41 cm |
| Larghezza | 66 cm |
| Profondità | 45 cm |
| Peso | 6.3 kg |
| Volume (imballato) | 0,06 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Corridoio, Outdoor |
|---|---|
| Colore: | Rosa |
| Details: | massima capacità di carico, parzialmente smontato, resistenza all'abrasione |
| Catalogo di stampa: | corpo: Pannelli di fibre a media densità, copertina: 100 %, rivestimento: 25 kg/m³, :, 110 Kg, 30000 Martindale, |
| Serie: | Weave |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Calendario di marketing: | Marzo |
Valutazioni
Accedi