Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This upholstered bench combines comfort and timeless design in a modern way. The velvety soft cover invites you to linger, while the simple shape creates a wide range of possible uses - whether as stylish seating in the hallway, practical storage in the bedroom or a decorative element in the living area. The sturdy workmanship guarantees long-lasting enjoyment of this piece of furniture. The bench looks particularly harmonious in combination with natural materials such as wood and linen or as a contrast to clean, minimalist furnishing concepts. A flexible highlight that adds a cozy and modern touch to any room.
- Narrow upholstered bench in gray, 49 x 130 x 43 centimeters (H/W/D)
- The rounded shape and the textured cover in light shades of gray give the bench a modern look
- The slim frame in black creates a modern contrast and is made of robust steel
- Can also be easily integrated into smaller living concepts thanks to its narrow dimensions
- Flexible use - as a cozy seat or as a stylish shelf
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 47.5 cm |
| Larghezza | 130 cm |
| Profondità | 42 cm |
| Peso | 15.1 kg |
| Volume (imballato) | 0,18 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Corridoio |
|---|---|
| Colore: | Bianco |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, smontato |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Rivestimento: 28 kg/m³, Costruzione del telaio:, Piede / Base:, 110 Kg,, 31 cm |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-1 |
Valutazioni
Accedi