Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A tribute to modern living with a natural twist: this narrow upholstered bench combines clean lines with fine details, making it a subtle design statement. The light beige cover brings lightness to the interior and impresses with its pleasant feel and high durability. The look is rounded off by warm-toned wooden elements made of solid beech, which form a charming contrast to the graphic black steel frame. Whether in the hallway as a stylish shelf, in the living area as additional seating or at the foot of the bed - this all-rounder blends effortlessly into a wide variety of rooms and scores with character and function.
- Narrow upholstered bench in beige and black with wooden details, 51 x 95 x 45 centimetres (H/W/D)
- The soft cover in light beige creates a stylish look and is particularly abrasion-resistant
- Elegant details made of lacquered solid beech wood lend stability and create warm accents
- The slim frame in black creates a modern contrast and is made of robust steel
- Versatile use - as a complement to armchairs and sofas, additional seating or as a stylish shelf
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 50 cm |
| Larghezza | 95 cm |
| Profondità | 45 cm |
| Peso | 12.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,11 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Beige |
|---|---|
| Details: | con cerniera lampo, massima capacità di carico, pulizia selettiva, resistenza all'abrasione, smontato |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Rivestimento: 30 kg/m³, Scocca del sedile: Noce Legno laminato, Pioppo Legno laminato, Piede / Base:, 110 Kg,,,, 20000 Martindale |
| Serie: | Marc |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi