Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This upholstered bench with its soft, cuddly fur look in earthy shades is wonderfully comfortable and instantly adds a cozy touch to any room. The gently curved silhouette lends a noticeable lightness to living or sleeping areas. Thanks to sturdy belt springs, the sumptuous upholstery invites you to relax and linger – whether as a seat at the dining table, at the end of the bed, or as a casual storage surface next to the sofa. It also replaces coat rack stools in the entrance area and stylishly accommodates bags. Combined with wood, natural stone, or subtle metal accents, it creates a harmonious ensemble full of comfort.
- Fluffy upholstered bench in beige, 36 x 101 x 42 centimeters (H/W/D)
- The cozy, soft faux fur cover in warm brown tones exudes modern chalet charm
- The unusual design creates a light look and brings dynamism to the interior
- Versatile use as a complement to armchairs and sofas, as additional seating, or as a stylish storage solution
- The soft padding and elastic strap suspension ensure maximum seating comfort
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 42 cm |
| Larghezza | 101 cm |
| Profondità | 36 cm |
| Peso | 7.9 kg |
| Volume (imballato) | 0,17 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Corridoio |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, montato, resistenza all'abrasione, sospensione da cinghie elastiche |
| Catalogo di stampa: | Costruzione del telaio: Pioppo Pannello di particelle, Rivestimento: 30 kg/m³, 100 %, 110 Kg,, 42 cm, 30000 Martindale, |
| Serie: | Lilja |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
| Calendario di marketing: | Dicembre |
Valutazioni
Accedi