Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Looking for an all-rounder? The Crossover padded bench makes an impact in the hallway, in front of the bed and under the window. And sometimes it only takes a single piece of furniture to upgrade an entire room. So how classy does this velvety grey shimmering upholstered bench look with its elaborate button details? Thanks to its soft, hard-wearing padding and stylish frame Crossover also impresses with its comfort. Available in rosé and in other sizes.
- Irresistible! A velvety grey upholstered bench with a striking black frame, which stands for cool luxury and is superbly practical at the same time.
- Adds the luxury look of a boutique hotel and is softly upholstered.
- Where there is no room for a sofa, the glam-look bench seat is a good choice.
- And it's so convenient! Also as a shelf for your favourite bag or sitting on when you slip into your sneakers.
- Available in other designs and sizes and also in a timeless grey.
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 40 cm |
| Larghezza | 90 cm |
| Profondità | 40 cm |
| Peso | 11.4 kg |
| Volume (imballato) | 0,17 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Camera da letto, Corridoio, Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Grigio |
| Details: | massima capacità di carico, pillola, resistente alla luce, resistenza all'abrasione, solidità allo sfregamento |
| Catalogo di stampa: | Armazón:, Rivestimento: 27 kg/m³, Sede: 100 %, Faggio Legno laminato, 110 Kg, Resistenza all'abrasione: 45000 Martindale, Resistenza al pilling: 4, Solidità alla luce: 4, Solidità allo sfregamento: 4 |
| Serie: | Crossover |
| Stagione: | Saison2019-1 |
Valutazioni
Accedi