Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Sometimes it only takes a single piece of furniture to upgrade an entire room. How classy, for example, does this shimmering grey upholstered bench look as an extra in the bedroom? A real gem that will lift your spirits every morning!
- Urban elegance: upholstered bench seat with elaborate button stapling, grey velvet cover and black lacquered frame.
- Where there's no room for a sofa, this stylish bench with lots of cushions is a great choice.
- Whether placed under a window, at the end of the bed or in the hallway - this upholstered bench is visually the icing on the cake.
- A practical addition to a coat rack or coat hook in the hallway or dressing area.
- Velvety upholstery fabrics change colour depending on how the light falls on them and therefore have a particularly lively effect.
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 40 cm |
| Larghezza | 150 cm |
| Profondità | 40 cm |
| Peso | 17.5 kg |
| Volume (imballato) | 0,27 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Camera da letto, Corridoio, Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Grigio |
| Details: | massima capacità di carico, pillola, resistente alla luce, resistenza all'abrasione, solidità allo sfregamento |
| Catalogo di stampa: | Armazón:, Rivestimento: 27 kg/m³, Sede: 100 %, Faggio Legno laminato, 110 Kg, Resistenza all'abrasione: 45000 Martindale, Resistenza al pilling: 4, Solidità alla luce: 4, Solidità allo sfregamento: 4 |
| Serie: | Crossover |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2019-1 |
| Calendario di marketing: | Novembre |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi