Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A piece of furniture with a sense of style: this bench combines soft corduroy with cool contrasts in a leather look, making it a casual highlight for modern interiors. The upholstered surface invites you to linger - whether in the hallway as a comfortable dressing aid, at the dining table for sociable evenings or at the foot of the bed as a decorative everyday helper. The design combines retro charm with urban elegance and can be ideally combined with natural tones, metal accessories or textile layering. The bench looks particularly exciting as a break in style in clean rooms or as a connecting element in open-plan living areas. A real all-rounder with character.
- Soft upholstered bench with corduroy in beige and black, 62 x 140 x 40 centimeters (H/W/D)
- The soft corduroy cover in soft beige and black leather-look details create a stylish look
- The slim frame in black creates a modern contrast and is made of robust steel
- Can also be easily integrated into smaller living concepts thanks to its narrow dimensions
- Flexible use - as a cozy seat or as a stylish display shelf
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 62 cm |
| Larghezza | 140 cm |
| Profondità | 40 cm |
| Peso | 14.7 kg |
| Volume (imballato) | 0,19 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Corridoio, Outdoor |
|---|---|
| Colore: | Beige |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, resistenza all'abrasione, smontato |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Rivestimento: 28 kg/m³, Costruzione del telaio:, Piede / Base:, 110 Kg,, 29 cm, 90000 Martindale |
| Serie: | Academy |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi