Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Timeless style meets vibrant color: this round wall clock makes a striking statement with its golden numerals and hands on a rich red dial. Its modern retro design lends living and working spaces a stylish atmosphere and combines practical functionality with decorative appeal. Whether as an eye-catching feature in the living room, a daily reminder in the kitchen, or an inspiring accessory in the office, this clock effortlessly complements a wide variety of interior styles. As a special housewarming or anniversary gift, it will delight design enthusiasts and anyone who values punctuality.
- Round wall clock in red and gold, 48.7 x 48.7 x 3.5 centimetres (H/W/D)
- This wall clock impresses with its golden numbers and hands on an elegant red dial
- Exudes modern retro flair and is as useful as it is decorative
- An ideal gift idea for a housewarming or company anniversary, for design enthusiasts or punctuality fanatics
- 1 x battery not included AA LR6 1.5V Mignon
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 48.5 cm |
| Larghezza | 48.5 cm |
| Profondità | 4.5 cm |
| Peso | 1.1 kg |
| Volume (imballato) | 0,09 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Corridoio |
|---|---|
| Colore: | Rosso |
| Details: | AA LR6 1,5V Mignon, extra |
| Catalogo di stampa: | Quadrante: Pannelli di fibre a media densità,, Bordo posteriore:, Lancette:, 1 x batteria esclusa, |
| Serie: | Leonardo |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Topic: | Home Office |
Valutazioni
Accedi