Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Art meets function – this impressive wall object made of solid wood combines both with casual ease. The carved face motifs lend the room a mystical aura and tell stories of distant cultures. With its natural look, this unique piece radiates warmth and creates stylish contrasts to clean lines or modern furniture. Whether in the hallway as a decorative welcome or in the living room as expressive wall art, this handmade XL panel is guaranteed to be a conversation piece. It looks particularly harmonious when combined with plants, natural tones, or other textured surfaces. A piece of personality for anyone who wants to show character.
- Large wall object made of solid wood, 180 x 65 x 7 centimeters (H/W/D)
- This large wall object captivates with abstract facial motifs and a rustic wood look
- In XL format, this handmade decorative object becomes an artistic eye-catcher on any wall
- Perfect for nature lovers and design enthusiasts who want to decorate their interiors with unique art
- Easy horizontal wall mounting thanks to pre-mounted wall hooks on the back
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 180 cm |
| Larghezza | 65 cm |
| Profondità | 7 cm |
| Peso | 37.2 kg |
| Volume (imballato) | 0,32 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Corridoio |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | fatto a mano, massima capacità di carico, montato, ogni pezzo unico, orizzontale |
| Catalogo di stampa: | Corpo: Legno vergine Legno riciclato, per fissaggio a parete, 15 Kg,,, |
| Serie: | Be Mind |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Tendenze: | Cosy Living |
| Tendenze 2: | Cosy – Lounge |
Valutazioni
Accedi