Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The furniture in the Giulio series combines modern living with timeless naturalness. Thanks to its functional design, it offers stylish storage solutions with character. The authentic oak look with natural grain gives each piece a warm appearance and blends harmoniously into a wide variety of interior designs – from modern to classic. Well-thought-out details such as gently closing doors with a soft-close function and a sturdy frame with narrow handles made of brushed steel create an exciting contrast and emphasize the high-quality, light look in the room. The bar cabinet is an elegant place for fine wines and stylish glasses, tastefully setting the scene for special moments. When closed, it appears understated
when open, it reveals its full design impact.
- Tall bar cabinet in oak finish, 142 x 115 x 42 centimeters (H/W/D)
- Authentic oak wood look with natural grain gives off a warm vibe and blends in nicely with lots of different interior designs
- Six spacious compartments with integrated bottle racks and wine glass holders provide ample space for drinks, glasses, and bar accessories
- The doors with practical soft-close function enable comfortable opening and closing
- The sturdy frame and narrow handles made of brushed steel create an exciting contrast and a light look in the room
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 142 cm |
| Larghezza | 115 cm |
| Profondità | 42 cm |
| Peso | 63 kg |
| Volume (imballato) | 0,81 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Bar |
|---|---|
| Colore: | Écru |
| Details: | chiusura soft close, massima capacità di carico, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Quercia Pannelli di fibre a media densità, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, Piede / Base:, Mensola: 4 Stück Pannello di particelle, Maniglie:, Porta: 2 Stück Quercia Pannelli di fibre a media densità, Coperchio: 25 Kg,, |
| Serie: | Giulio |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Living |
| Calendario di marketing: | Maggio |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi