Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The “Fluid Realities” collection is the result of KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. This extraordinary cabinet combines futuristic design with practical functionality. The contrasting pink accents provide an eye-catching visual impulse and add dynamism to any room. The generous compartments not only offer stylish storage space, but also a clever solution for storing clothes, crockery or books. A real highlight for modern interiors that can be used in a variety of ways and adds an individual touch to any room.
- Large wardrobe in white with pink details, 165.5 x 160 x 42 centimeters (H/W/D)
- The designer wardrobe impresses with its futuristic design, glossy finish and high-quality, durable materials
- The round handles and the base in bright pink create an exciting contrast and are made of robust steel
- The black interior and pink shelves offer stylish storage space with a total of 24 generous compartments
- Versatile use as a closet or for storing crockery, books or everyday utensils
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 165.5 cm |
| Larghezza | 165 cm |
| Profondità | 42 cm |
| Peso | 118 kg |
| Volume (imballato) | 0,39 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Bianco, Rosa |
|---|---|
| Details: | massima capacità di carico, smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Pannelli di fibre a media densità, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, Coperchio: Vetro, Piede / Base:, Maniglie:, 100 Kg, |
| Serie: | Tresor |
| Speciali: | In magazzino, Karim Rashid |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Pop |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi