Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A feel-good place with a style factor: this cozy pet bed combines sophisticated comfort with modern design. The fluffy fabric in elegant dark gray blends harmoniously into a wide variety of living concepts - whether Scandinavian, urban or minimalist. Thanks to the soft upholstery, every moment of retreat becomes a little luxury for your dog or cat. The leather-look handle adds a stylish accent and also makes the bed mobile - ideal for spontaneous changes of location at home or on the go. Particularly suitable for everyday use: the easy-care material can be easily cleaned in the washing machine at 30°C.
- Soft dog/cat bed in dark gray, 20 x 55 x 40 centimetres (H/W/D)
- A stylish favorite place for every pet that charmingly combines comfort and design
- The cozy cover and soft padding create maximum comfort for every four-legged friend
- The leather-look carrying handle and the light weight of 1.8 kg make transportation child's play
- Particularly practical: the bed is suitable for machine washing at 30 °C
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 20 cm |
| Larghezza | 55 cm |
| Profondità | 40 cm |
| Peso | 1.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,20 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Grigio |
|---|---|
| Details: | lavabile in lavatrice |
| Catalogo di stampa: | 100 %, 30 °C |
| Serie: | Dogbed |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Topic: | Christmas |
Valutazioni
Accedi